Yurt Dışı Güvenilir Alışveriş Firmaları
Yurt Dışı Güvenilir Alışveriş Firmaları

                Son yıllarda internet kullanımının yaygın bir hale gelmesi ile birlikte, internet üzerinden de alışverişler bir hayli artmış durumda. Elbette ki tüketiciler de bu konuda akıllarında pek çok soru olurken, yapılan alışverişlerin ne kadar güvenli olduğunu araştırıyor. Bununla birlikte, onlarca farklı firma arasından seçim yapmak zorunda kalan tüketici, hangi firmaların daha güvenilir olduğunu merak ediyor.

                Genel olarak günümüzde tercih edilen alışveriş siteleri aslında sayılı denilebilir. Pek çok kişinin güvenip, alışveriş yaptığı bu siteler, aşağıda ki gibidir. Böylelikle, yurt dışı güvenilir alışveriş firmaları hangileridir dediğinizde, aşağıda ki bilgiler sizlere yardımcı olabilecektir.

Amazon

                Diğerlerinin yanında, ilk kurulumu ile birlikte elbette ki yıllardır en iyi hizmeti verenlerden birisidir. Müşteri memnuniyetine önem verdiği bilinen nadir web siteleri arasında yer alırken, her türlü ürüne bu web sayfası üzerinden ulaşabilmenizde mümkündür. Fiyatlar ele alındığında ise diğer alışveriş sitelerine göre biraz daha yüksek olsa da elbette ki takip edilen ürünlerin, indirime girmesi, promosyonlarından yararlanma gibi özellikleri ile oldukça uygun fiyatlara ürün satın alabilmek mümkün oluyor. Fakat, amazon.com üzerinde yer alan bazı ürünlerin, Türkiye’ ye gönderimi için kargosu bulunmamaktadır. Bundan dolayı ürün seçimlerinde buna dikkat etmek gerekiyor.

Aliexpress

                Günümüzde 7’ den 70’ e herkese ismini duyurmuş olan ‘’ Aliexpress ‘’ ya da ‘’ alibaba’’ yüzlerce farklı ürün çeşidi ile yine güvenli hizmet verenler arasında.  Eğer ki, Aliexpress ve alibaba arasında ki farkı merak ediyorsanız, ilk site, adet ile ürün satışı yapmaktadır. Fakat, alibaba.com üzerinden satışa sunulan ürünler, parkende satış üzerine kurulmuştur. Yani, alibaba.com üzerinden yapacağınız alışverişler, toplu olarak yapılması gerekiyor. Böylelikle fiyatlarının oldukça uygun olduğunu görebilirsiniz.

                Genel olarak bu firma tarafından ürünler, 2 ile 4 hafta aralığında tüketicilerine ulaşmaktadır. Bu da tercih edilen firmaya göre değişiklik gösteriyor. Örnek olarak, geçtiğimiz aylarda satın aldığım bir aksiyon kamerası, sipariş gününden 6 gün sonra elime ulaşmış durumdadır. Muhtemelen, Türkiye’ de depolarında bekletilen bir ürün olmasından dolayı bu kadar hızlı ulaşsa da elbette ki, arasında yer alan güvenilir ve tercih edilen firmalar dahilinde, çok hızlı olarak ürünlere sahip olabilirsiniz. Fakat, bazı ürünlerin elinize ulaşması 1 ayı bulabiliyor. Tabi ki ücretsiz kargo özelliği pek çok ürünün tercih sebepleri arasında.  Doğru firma seçimi sonrasında, yanlış ya da bozuk bir ürün gönderilirse, para iadesini alabilmeniz de elbette ki tercih sebepleri arasında.

Ebay

                Yine güvenilir alışveriş sitelerinden birisi de eBay olmaktadır. Bu site ise diğerlerine göre biraz daha farklı bir çalışma prensibine sahiptir. En büyük açık artırma şeklinde satış sunan bir site olurken, Amerikan tabanlı bir şirket olduğu bilinmektedir. Fiyatları ele alındığında ise, oldukça ucuz olsa da elbette ki yine aynı ürünleri, diğer bahsettiğimiz web siteleri dahilinde de karşılaştırmanız daha doğru olacaktır. Yine dikkat etmek gerekiyor ki, her ürün için Türkiye kargosu bulunmayabilir. Kargo seçeneklerine göz atmanız tavsiye edilir.

Banggood

                Bu site, hepsiburada.com özelliklerini taşıyan bir alışveriş sitesidir. Uzakdoğu’ da en çok güven kazanmışlar arasında olurken, en büyük ticaret siteleri arasında yer alıyor. Dünya’ da pek çok noktaya kargo bulunması da tercih sebepleri arasında. En uygun fiyatları bu siteden bulmak mümkün olmakta ve yasal çerçeveler içerisinde hizmet vermesinden dolayı, e- ticaret siteleri arasında güvenilirdir.

                Yukarıda bahsettiklerimizin yanı sıra; yurt dışı güvenilir alışveriş firmaları dediğinizde, dealextreme ve TradeTang da seçimleriniz arasında olabilir. Yine müşteri yorumlarına göz atarak ürün satın almanız tavsiyeler arasında.

 

1144 kez görüntülendi. / 7 yıl önce eklendi.

Scroll