Tarzınızı Nasıl Değiştirirsiniz
Tarzınızı Nasıl Değiştirirsiniz

            Gardırobunuzu açtığınızda gördüğünüz kıyafetlerin hepsi birbirine benziyor, uzun zamandır alışveriş yapmıyor ya da aldığınız kıyafetleriniz dolabınızdakilerle birebir aynı ise kıyafet tarzınızı değiştirmenizin zamanı gelmiştir. Kolay olmasa da bazı ipuçları ile sürekli aynı görünmekten kurtulabilirsiniz.

İlk izlenimin önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle de doğru kıyafet tercihi yapılmalıdır. Tanışılan yeni insanlar, girilen iş ortamları nedeniyle giyiminize önem göstermeniz gerekmektedir. Değişen hayat standartları ve moda görüşü etkisiyle kıyafetlerimizde de değişiklikler olacaktır. Önemli olan bunun farkında olunmalı ve görünümünüzde ufak değişiklikler yapmayı denemelisiniz.

Eğer 20’li yaşlardaysanız doğru kıyafet tercihi için katı çizgiler çizmenizin hiçbir gerekliliği yoktur. Abartı, süsleme ve ayrıntılar için oldukça doğru bir zamandır. Kuş tüyleriyle bezenen mini etekler, bilek botlar, deri ceketler bir arada kombinlenerek bu yaşlarda rahatlıkla tercih edilebilir. İsterseniz farklı renklerde deri ceket tercihi yapabilir, skinny Jeanlar, düşük belli erkek kesim pantolonlar, büyük beden kazaklar, converselerle farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Farklı kumaşların üzerine işlenen detaylardan da yararlanabilirsiniz. Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız denemekten çekinmeyin.

30’lu yaşlar için ise doğru kıyafet tercihi şekillendirilen, hacim kazanan kıyafetler ve zarafet yansıtacak kıyafetleri tercih etmekten yana olmalıdır. Vücudunuzun şeklini iyi tanımalı, fazlalıklarınızın olduğunu düşündüğünüz bölgelerde cesur davranmaktan kaçınmalısınız. Kendinize güvendiğiniz bölgeleri ön plana çıkararak daha zarif, şık ve güzel bir görünüm elde edebilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.  Bu yaşlarda özgüven en üst seviyelere çıktığından vücut şeklinizi ön plana çıkarak parçaları deneyebilirsiniz.

Modada farklı tasarımlar, yeni fikirler pek çok kişi tarafından ilgi görmektedir. Özgür ruhlu, gezgin, bohem ve aynı zamanda göz alıcı kadınların gardıropları düşünülerek hazırlanan tasarımlar yaz aylarında ve ilkbahar aylarında sıklıkla karşımıza çıkacak, farklı olmayı sevenler bu tarzlarla kendilerini yansıtacak. Dünyanın farklı bölgelerine ait olan etnik ilhamlı renkler, farklı desenler ve detaylar modern formlara uygulanmakta, şal, çıtır çiçek desenli elbiseler, asimetrik kesime sahip etekler, mini, maxi ve diz altı midi şeklinde farklı boylarla sunulacak.

Ayrıca düşük omuzlu, gösterişli kollara sahip bluzlar, çapraz bağlama detayları, A kesim süet etekler ve etnik detaylara yer verilen skinny Jeanlar, püskül detaylarının yer alacağı süet yelekler ve ceketlerle tamamlanacak ve farklı kombinler oluşturulacak. Farklı görünümler yaratacak bu kıyafetlerde metal tonlardaki yıldız desenli kaftanlar da kısa ve hafif elbiselerin üzerine eşlik edecek. Volanlı kol tasarımlarına sahip romantik ve beyaz dantel elbiseler, yine yıldız desenli bluzlar, asimetrik katlara sahip etekler ve püskül detaylarına yer verilen sandaletlerle etnik ilhamlı aksesuarlar koleksiyonunuzu tamamlayacak.

Ağırlıklı olarak ise tarçın, toprak tonları, beyaz, karamel ve siyah kullanılırken mor, lila, mercan, turkuaz, bulut mavisi ve safranla da renkli bir görünüm kazandırılacak. Sofistike bir görünüm için de yeni parçalar bulunacak olan sezon da bele bağlanan kuşaklarıyla ponpon detaylı yelekler, safari tipindeki büyük cepli bermudalar, iri cep detayları olan parkalar, romantik mini etekler ve elbiseler kullanılacak.

Yüksek belli pantolonlarla giyilecek metal iti düğmelere sahip ceketler, çizgili bluzlardaki D tokalı kemerler ve kuşaklarda dikkat çekici bir görünüm yaratmaya yardımcı olacak. İri yaprak desenleri, tropik ve marin detayların yer aldığı parçalarda orman yeşili, haki, lacivert, beyaz gibi doğa tonları kullanılırken gün ışığı, parlak kırmızı, portakal rengi gibi renklerle hareketli bir görünüm kazandırılacak. 

Haber detaylarını bu alana giriniz.

635 kez görüntülendi. / 5 yıl önce eklendi.

Scroll