Düğün Davetiyeleriniz Fark Yaratsın İstiyorsanız
Düğün Davetiyeleriniz Fark Yaratsın İstiyorsanız

Düğününüzde kıyafetiniz, fotoğraflarınız ve davetiyeleriniz oldukça önemli detaylardır. Düğün davetiyeleri gelin ve damadın tarzını yansıtır ve düğünde yaşanacaklar için verilen fragman niteliğindedir. Düğün davetiyelerinde klasikten bağımsız, farklı ve şık modeller her zaman dikkat çeker. Düğün davetiyesi bastırmadan önce görebileceğiniz kadar çok çeşit görmeye çalışarak istediğiniz davetiye hakkında fikir edinmelisiniz. Dilerseniz düğün davetiyenizi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Tabii bu konuda yetenek sahibi olmanız gerekir.

                Düğün Davetiyesinde Tasarım Nasıl Olmalıdır?

                Düğün davetiyesinde tasarım çok önemlidir. Abartıdan kaçınılmalı, göze hitap etmeli ve mümkün olduğunca düğünün temasına uygun olmalıdır. Yazıların renkleri ve fontları da göz yorucu olmamalı, yazıların kartla arasında bir ahenk sağlanmalıdır. Düğünün tarihi ve zamanının okunaklı olmasına da özen gösterilmelidir.

                Düğün Davetiyesinde Kâğıt Önemli Midir?

                Düğün davetiyelerinde kullanılan kâğıt önemlidir. Çünkü davetiyeyi gösteren tasarımdan ziyade kâğıdın çeşidi olacaktır. İnce kâğıt türü seçmenizi çok tavsiye etmiyoruz. Gereken ağırlığı koruması açısından seçilen kâğıdın kalın ve dokulu bir yüzeye sahip olmasına dikkat edilmelidir.

                Düğün Davetiyelerinde Davetli Sayısına Dikkat Edin

                Düğün davetlilerinin bir listesi oluşturulmalıdır ve son anda çıkacak sürpriz akraba ve arkadaşlara karşı tedbir olarak mutlaka fazladan davetiye bastırılmalıdır. Ayrıca kendiniz içinde bir davetiye ayırmalı ve geleceğe düğününüzden küçük bir hatıra bırakmalısınız.

Düğün Fotoğraflarınızda Göz Ardı Etmemeniz Gerekenler

                Düğünler bizim en önemli anlarımızdır. O gün geldiğinde her şeyin mükemmel olması için çabalarız. Düğünlerden kalan daimi hatıralar ise şüphesiz ki düğün fotoğraflarınız olacaktır. Düğün fotoğrafları anlatılması gereken her şeyi anlatabilecek, abartısız ve o günün anlamını ifade eden türden olmalıdır. Peki, düğün fotoğraflarınızda göz ardı etmemeniz gerekenler nelerdir?

  • Tecrübesiz ve klasik ruhlu fotoğrafçılardan kaçının.
  • Fotoğrafçının söyledikleri sizin için bir tavsiye olsun, emir gibi algılamayın.
  • Fotoğrafın çekileceği mekânı öncesinde görmeniz sizin o havaya girmenizi sağlayabilir.
  • Daima doğal olmaya özen gösterin ve fotoğrafınız çekilirken 3. kişilerin varlığını unutun.
  • Her fotoğrafınızdan birkaç kare çektirmeye özen gösterin ki kapalı çıkan gözler kâbusunuz olmasın.
  • Farklı kreatiflerde fotoğraf çeşitlerini inceleyin ve çekim öncesi araştırmalar yapın. Şayet ne istediğinize karar veremiyorsanız bunlar size bir fikir verebilir.
  • Açık alanda fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız mutlaka hava durumunu kontrol edin.
  • Çekim sırasında oluşabilecek herhangi bir aksiliğe tedbir olarak yanınızda kuaförünüzü götürebilirsiniz.
  • Çekim sonrası uygulanabilecek düzeltmelerde alanında uzman bir düğün fotoğrafcısı ile çalıştığınız için kendinize minnettar kalabilirsiniz. Photoshop programının gereksiz ve abartılı kullanımından kaçınan bir fotoğrafçı ile çalışıp çalışmadığınızı anlamak için mutlaka fotoğrafçının önceki çalışmalarına göz atmalısınız. 

593 kez görüntülendi. / 7 yıl önce eklendi.

Scroll