Cilt Bakımı Nasıl Olmalı
Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

          Yeryüzündeki her nesnenin bir ömrü vardır ve bu ömür değişiklik göstererek çok uzun aralıklı bir yaşam uzunluğuna sahiptir. Birçok şey ömrünü doldurunca, kullanımı bitirilip atılmaktadır. Kalan bölüm ise elden geçirilerek daha güzel ve düzenli bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Nesneler canlı ve cansız olmak üzere ikiye ayrılır. Cansız nesneler gibi canlı nesnelerin de bir ömrü kullanım aralığı bulunmaktadır. Sevdiğiniz gömleğin düğmesi kırıldığı zaman onu tekrar dikip kullanabilirsiniz fakat herhangi bir yerinden yırtıldığında tekrar kullanılmaz hale gelmektedir. Gömleğinizde olduğu gibi cildiniz de bakıma ihtiyaç duymaktadır. Soğuk kuruluk gibi birçok nedenden cildinizin bakıma ihtiyacı olabilir. Cilt bakımı düşünüldüğünde akla gelen ilk isim cilt beyazlatıcı kremdir. Bu krem cildinizin ihtiyacı olan mineraller yardımıyla cildinizi beslemekte ve daha beyaz bir görüntü sağlamaktadır. Cildinizin ihtiyaç duyduğu kremleri iki gruba ayırmak istersek bunlar kusur kapatıcı krem ve besleyici krem olmak üzere iki gruba ayrılabilir.

Kusur Yok Edici Kremler

Ayırdığımız grup isminden de anlaşılabileceği gibi bu kremler cildinizde var olan doğuştan ve ya sonradan oluşan leke çil sivilce gibi istenmeyen görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmak amaçlı üretilmiş olup milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Çil olarak bilinen yüzdeki küçük benekli lekelerden kurtulmanın yollarından birisi çil kremidir. Bu krem yüzünüzdeki ve cildinizdeki çilleri ortadan kaldırmak için üretilmiş ürünlerden birisidir. Çil gibi var olması istenmeyen kusurlardan birisi de sivilcelerdir. Sivilce ve çilleri kapatmak ve yok etmek için aynı zamanda arap kızı kremi de alternatif ve etkili bir seçenektir.

Besleyici Kremler

Unutmamak gerekir ki cildiniz de sizin gibi canlı hücrelerden oluşmaktadır ve yaşamını devam ettirmek için çeşitli mineraller ve güneş ışığına ihtiyaç duymaktadır. Daha verimli bir bakım için cilt beyazlatıcı kremi kullanabilirsiniz.

Cilt Bakım Kremleri

Cildiniz canlı hücrelerden oluşmaktadır ve çeşitli minerallere, güneş ışığına ve neme ihtiyaç duymaktadır. Cildinizin ihtiyaçlarını karşılamamanız durumunda çeşitli eksikliklerden dolayı reaksiyonel tepkiler verecektir ve bu durum sizi pek hoşnut edecek denemez. Bunun gibi sonradan oluşan ve ya doğuştan gelen cilt bozukluklarını ortadan kaldırmak için çeşitli cilt bakım kremleri kullanılmaktadır. Bir örnek vererek açıklamak gerekirse daha beyaz bir cilt için cilt beyazlatıcı krem kullanılabilir ve gerçekten başarılı bir sonuç elde edilebilir. Cilt bozuklukları doğuştan ve sonradan olmak üzere iki gruba ayrılabilir ve cildinizin sorununa göre uygun cilt bakım kremi kullanılmalıdır.

Doğuştan Gelen Cilt Problemleri

Anne karnından başlayarak doğumunuzdan yaşadığınız bu güne kadar gelen cilt problemleridir. Başta gelen ve insanı en çok rahatsız edenler çil ve sivilcedir. Çil insan vücudunda oluşan benek benek noktalardır ve kapatılması mümkündür. Eğer sizde vücudunuzdaki özelikle yüzünüzdeki çillerden rahatsız oluyorsanız çil kremi ile bu işkenceden kurtulabilirsiniz.

Sonradan Oluşan Cilt Problemleri

Cilt problemlerinden bir kısmı ise sonradan oluşmaktadır. Bunlardan başlıca sivilcedir. Sivilce insanlarda stres ve yenilen yiyeceğe göre insan vücudunun tepkisidir. Her insanda farklı şekilde oluşabilir. İstenmeyen sivilcelerden kurtulmak için arap kızı kremini kullanabilir ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Bunun yanında daha beyaz ve daha parlak bir tene sahip olmak isterseniz cilt beyazlatıcı kremi deneyebilir ve memnun kalabilirsiniz.

Unutmayın ki insanın doğduğu günden öldüğü güne kadar üzerinde taşıdığı ve diğer insanların görebildiği şeylerden birisi de cildidir. Cilt bakımı size daha güzel bir görüntü ve bunun yanında özgüven kazandıracaktır. Giyiminize saçınıza makyajınıza ek olarak cilt bakımınıza da dikkat ederek istediğiniz güzel ve çekici duruşu yakalayabilirisiniz. Üstelik cilt bakımını kendiniz evde de uygulayabilirsiniz. Bir terziye ve ya kuaföre muhtaç kalmadan bakımınızı yapabilirsiniz.

720 kez görüntülendi. / 7 yıl önce eklendi.

Scroll