Alzheimer Hastalığını Hindistan Cevizi Yağı Tedavi
Alzheimer Hastalığını Hindistan Cevizi Yağı Tedavi

Amerikalı doktor Mary Newport 16 senedir Alzheimer hastası olan eşini Hindistan cevizi yağıyla rehabilitasyon etmeyi muvaffak oldu. Ve bu yağın Alzheimer hastalığını yok edeceğini öne sürdü. Şayet bu iddiasında haklı olursa Alzheimer hastalığı büyük ölçüde önlenecek. Eşi her gün gözünün önünde eriyordu! Alzheimer hastalığı bilhassa eşinin rahatsızlığından sonra Dr. Mary Newport için oldukça ehemmiyetli ve kafa yorduğu bir vaziyet olmuş. Eşi Steve’e 16 sene önce alzheimer teşhisi koyulduğundan beri birtakım vücut işlevlerini yitirmeye başlamasıyla kederi kat be kat artmış. Hastalıktan kurtulmak için doktor kontrolünde ilaç tedavisine başlamışlar ancak ilaçlar Steve'de oldukça yan tesirlere kapı aralamış. Hem de Mary'nin dediğine göre bu ilaçlar yüzünden eşi çöküntüye girerek iletişim bozukluğu da yaşamış.

"Kaybedecek hiçbir şeyim yoktu"

rehabilitasyon esnasında verilen ilaçların emeli vücudun daha fazla enerji üretmesini sağlamaktı. Hindistan cevizi yağında vücuda enerji veren trigliserit isimli bir madde bulunur. Ayrı olarak sindirimi en kolay natürel yağlardan birisidir. Mary Newport: "Bu evrede zati kaybedecek hiçbir şeyim yoktu, elimden geldiği kadar ona da nasıl bir yola gireceğimi anlattım ve sabah akşam birer yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı yedirmeye başladım. "Yararını ilk 37 günün nihayetinde görmeye başladı. Rehabilitasyona başladığında somut bir data kullanmak hesabına Steve’den bir duvar saati çizmesini istemiş. Öncelikle yukarda ki görselde sol taraftaki saati çizmiş. Aynı saati 14. günün nihayetinde bir daha ortadaki gibi, 37 günün nihayetinde ise sağ taraftaki gibi çizmeyi muvaffak olmuş!

Sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı!

Aradan iki ay geçtiğinde Mary, Steve’in çok daha pozitif yol kat ettiğini gördü. Günlük hayattaki tümce sayısını artırmıştı ve olanlar karşısında doğru reaksiyonlar veriyordu, örneğin gülünmesi şart olan bir ortamda gülüyordu hem de daha çok gülüyordu... Bir sene sonrasında eşinin tabirine göre bambaşka birisi olmuştu. Daha az unutuyor, önceden tanımadığı insanları tanıyor, odaklanabiliyor konular ile ilgili mantıklı cümlelerle sohbete katılabiliyordu! Okura not: Hindistan cevizi yağının zarar veren olduğundan söz etmek olanaksız ancak Mary’nin böyle bir iddiası var ve bir hayli hastasına da tavsiyede bulunuyor. Alzheimer’lı bir yakınınız varsa ve siz de bunu tecrübe etmek istiyorsanız yüzde yüz doktorunuza müracaat edin. Bu bir teklif yazısı değil haber yazısıdır.

849 kez görüntülendi. / 7 yıl önce eklendi.

Scroll