Nem Alma Cihazı
Nem Alma Cihazı...
0,01 TL
/ / /
İlan Kod
438
İlan Tarihi
18-04-2018
Üyelik Tarihi : 18-04-2018
0 212 438 56 51
Belirtilmemiş

Nem Alma Cihazı ile Yaşam Alanınızdaki Aşırı Nemi Yok Edin

 

Sağlıklı yaşam alanları oluşturmanın birinci kuralı ortamda bulunan nemin kontrol altında tutulması ve normal değerlerde seyretmesidir. Nem, havada bulunan su miktarını gösterir. Aşırı nem insanların yaşamını en az sıcak kadar hatta daha fazla etkiler. Yaşam alanlarında bulunan meni yok edilmesi için nem alma cihazı kullanılabilir. Ev tipi modelleri ve sanayi tipi modelleri mevcut olan cihaz,  evde, inşaatta, kapalı yüzme havuzlarında, müzelerde, gıda depolarında, arivlerde, korozyona karşı korunması gereken alanlarda bulunan nemi kontrol altında tutulması amacıyla kullanılır.  

 

Aşırı Nemin Zararları

 

Yüksek nem miktarı birçok açıdan insanların yaşam kalitesini düşüren bir sorundur. Aşırı nemin bulunduğu bir ortamda duvarlarda lekelenme, kabarma, sıvada dökülme gibi sorunlar oluşur. Duvarda ve zeminde kabarmaya neden olan aşırı nem eşyalara da zarar verir. Yüksek nem oranı insanların sağlığını da olumsuz etkiler. Bu nedenle yaşam alanlarında oluşan nemin kontrol altında tutulması, oluşan nemle mücadele edilmesi gerekir. Nemin en büyük düşmanı nemi oluşturan su buharı ile mücadele etmektir. Ortamda bulunan su buharı nem alma cihazı ile kurutulduğunda nem ve rutubet te yok edilebilir.

 

Nemden Kurtulmak için Kurutma Cihazı Kullanmak Gerekir

 

Nem kurutma cihazları ortamda bulunan su buharının yoğuşmasını sağlayan cihazlardır. Ortamda bulunan havayı çeken cihaz, havada bulunan su buharını yoğuşturur ve havayı su buharından ayrıştırarak yeniden ortama verir. Yoğuşma nedeniyle oluşan su ise makinanın haznesinde depolanır. Böylece ortamdaki nem kurutulmuş olur. 

Scroll