Yeni Havalimanının Yanı Başında Arsa Fiyatları

Yeni Havalimanının Yanı Başında Arsa Fiyatları

                Yapılan yatırımlar, yaratılan iş istihdamlar ve süreç, bir yerin değerini arttırabilen ve azaltabilen en önemli ayrıntılar olarak göze çarpmaktadır. Ülke kalkınması ve rahat yaşam alanları için gelişim gösteren inşaat sektörü ve hizmet sektörünün belirlediği yatırım alanları, bir yerin durumunu komple değiştirebilmektedir.

                Son yıllarda ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacağı düşünülen ve dünya hava trafiğinin merkezi olacağı söylenen 3.havalimanı sayesinde birçok yerleşim alanının değeri hızlı bir artış göstermektedir.

                Yeni Bir Yerleşim Alanı

                Yapım aşamasında olan yeni havalimanı ile birlikte bölge arsa ve gayrimenkul fiyatlarının artış göstermesi kaçınılmaz bir son olmuştur. Bölgeye yapılacak olan çeşitli yatırımlar ile oluşacak olan nüfus kalabalığı ile yeni bir yerleşim alanı ve düzen ihtiyacı olmaktadır. Oluşacak olan iş istihdamları, ulaşım kanalları ve yeni düzenlemeler ile bölgeye birçok insan yerleşmek isteyecektir. Bu yerleşim alanlarının oluşması için de birçok inşaat ve emlak şirketi çeşitli yatırımlar yapmak istemektedir. Özellikle havalimanının çok yakınında bulunan Boyalık ve Tayakadın yerleşim yerlerine olan ilgi gün geçtikçe artış gösteren bir durumdadır.

                Bölgeye yapılacak olan havalimanı sayesinde yakınında bulunan arsa fiyatlarında artış gözükmektedir. Yapılması planlanan projeler ile de bölgenin yeni bir yaşam merkezi olacağı çok belli bir durum olarak göze çarpar. Bu nedenle ihtiyaç haline dönüşecek olan barınma ve yaşam merkezlerinin sağlanması için inşaat ve emlak şirketleri, boş olan arazilere ciddi miktarlarda kazanç sağlayacak teklifler verebilmektedir. Böylelikle çevre halkın kalkınması ve iş olanağı artış gösterecek bir duruma geçecektir.

                Havalimanı İle Gelen Kalkınma

                Yapım aşamasındaki yeni havalimanı ile birlikte bölge halkının kazanç sağlaması ve bölgenin gelişmesi olağan bir durum olarak görülmektedir. Çok büyük gelirlerin beklendiği havalimanı ile bölgedeki arsa fiyatlarının tavan yapması oldukça normal karşılanan bir durumdur. Kişilere sağlanan iş olanakları ile birçok yerli insanın akınına uğrayacak olan bölgede yolcuların konaklaması için yapılacak olan oteller de ciddi bir gelir kaynağı olarak görülebilmektedir. Bu nedenle çevreye yapılacak olan yatırımlar neticesinde bölge arazi ve arsaların fiyatlarında ciddi bir artış gözükmektedir.

475 kez görüntülendi. / 4 yıl önce eklendi.

  • Scroll