İstanbul Arazi Fırsatları

İstanbul Arazi Fırsatları

                İstanbul, Türkiye’nin kalbi olan büyük bir metropoldür. Sanayisi, turizm faaliyetleri, tarihi, spor aktiviteleri, boğazı, halici, Kız Kulesi ile hem büyük bir iş kapısı hem de büyük birçok fazla turist çeken bir özelliğe sahiptir. Birçok kişi hayatını bu güzel ve tarihi şehirde geçirmek istemektedir. İş olanaklarının fazla olması, sürekli olarak büyük yatırımların yapılması, günlük ve sürekli olarak birçok yerli ve yabancı turisti ağırlaması ile de oldukça fazla göç alan bir şehirdir.

                Günümüzde inşaat ve yapı sektörünün gelişmesi ile oldukça büyük bir yatırım, İstanbul ile buluşmaktadır. Şehrin kalabalık olması ve birçok yerde çarpık bir kentleşme olması sebebi ile insanlar daha huzurlu, trafiğin daha az olduğu ve kolay bir şekilde ulaşımın sağlanabildiği yerlere rağbet göstermektedirler.

                Arazi Almanın Faydaları

                Arazi ve arsa satın almak uzun vadeli ve karlı bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Arazi yatırımından ciddi bir kar elde edilmek isteniyor ise dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, o bölgedeki arazi çevresinin gelişimini tamamlayıp tamamlamamasıdır. Gelişimi tamamlanmamış bir bölgede alınacak olan arazi, kişiye daha fazla kazandıran bir yatırım olacaktır. Eğer ki gelişimin tamamlandığı bir yerden arazi alınmış ise, ancak o arazinin imara açılması ile kar getirebilmektedir.  Bu duruma dikkat etmek önemlidir.

                İstanbul’da Karlı Arazi Alımı

                İstanbul günden güne büyüyen ve gelişen bir şehirdir. Bu sebeple de oldukça fazla göç alır ve insan barındırır. Türkiye’ni adeta merkezi olan bu şehirde de oldukça büyük yatırımların yapılıyor olması, abes bir durum olmamaktadır. Ancak imarda olan arsa ve arazilerin bu denli büyük proje ve yatırımlara karşı yetmediği de oldukça büyük bir ayrıntıdır. Bu durumdan faydalanabilmek için yapılacak olan arazi seçimleri ile oldukça karlı bir yatırım yapılabilmektedir.

                Büyüyen ve gelişen İstanbul’da 3.havaalanı gibi dünyaca önemli olabilecek bir kompleksin yapımına başlanması, hızlı tren gibi ulaşımda çok büyük bir rahatlama ve hız getirecek olan bir hizmetin sağlanacak olması ve Kanal İstanbul gibi ekonomi ve turizmin beşiklerinden birisi olacak bir projenin zaman içerisinde hayata geçirilmesi ile etrafta bulunan arazi ve arsaların değeri otomatik olarak artış gösterir. Tüm bu durumlardan yararlanabilmek için akılcı arazi fırsatlarından yararlanılmalıdır.

457 kez görüntülendi. / 4 yıl önce eklendi.

  • Scroll