Ev Değil, Arsa Alın

Ev Değil, Arsa Alın

                Günümüzde birçok insan ilk olarak gayrimenkule yatırım yapar. Birikmiş olan parasını ya da kredileri gayrimenkule yatırarak güvende olduğunu hisseder. Birçok insan hayallerini anlatırken bir evim, bir arabam olsun diye cümleye başlasa da ev yerine yapılacak olan arsa satın alımları ile daha kısa zamanda daha fazla kar elde edebilmek mümkün olmaktadır.

                Yatırımları Önceden Bilmek

                Arsa alımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus şüphesiz ki alınacak olan arsanın kazandırıp kazandırmayacağıdır. Devletin ve özel sektördeki kurumların yapacağı yatırımları analiz etmek ve en doğru tahminleri yapmak ile ciddi bir kazanç elde edilebilir. Özellikle İstanbul gibi ülkenin en büyük şehrine yapılacak olan yatırımlar ile bir bölgenin kaderi birden değişim gösterebilir.

                Şehre yapılan Kuzey Marmara Otoyolu gibi büyük bir ulaşım yolunun neticesinde arsa istimlakı ile ciddi bir kazanç sağlanmış olmaktadır. Yapılacak olan doğru tahmin ve analizler ile bir arsanın kazandıracağı miktar, bir evin fiyatına göre oldukça fazla olmaktadır. Bir daire tek başına bir şey olsa da arsaya yapılabilecek olan apartman ya da bir site ile kat karşılığı olarak çok daha fazla sayıda daire elde etmek de mümkün olmaktadır.

                Doğru Analiz İle Arsa Almak

                Arsa alınırken en çok dikkat edilmesi gereken durum, arsanın çevresinin gelişimini tamamlayıp tamamlamaması durumudur. Eğer ki bir bölge yeteri kadar insanı içerisinde barındırıyor ise ve daha fazla yatırımı kaldıramayacak bir halde ise buraya yapılacak olan yatırım oldukça zararlı bir hale dönüşebilir. Ancak 3.köprü gibi bir projenin hayata geçeceğinin öğrenildiği anda yapılabilecek olan doğru analiz ve teşhisler ile ciddi bir kazanç sağlamak mümkün olmaktadır. Arsa alınacak olan bölgenin birden bire kalkınacak olması ve insan sayısının hızlı bir şekilde artış gösterecek olması ile, arsa henüz gelişimini tamamlamamış bir halde olur. Çevreye yapılacak olan yatırım ve iş sahaları ile arsa fiyatı hızlı bir artış gösterir ve bu sayede de kısa zaman ciddi bir kazanç elde edilmiş olunur. Bu nedenle garanti iş gibi gözüken ev yerine arsa sahibi olmak bazı durumlarda daha akılcı bir terih olarak göze çarpar.

573 kez görüntülendi. / 4 yıl önce eklendi.

  • Scroll