Avrupa Yakası Arazi Fiyatları

Avrupa Yakası Arazi Fiyatları

                Arazi fiyatları gün geçtikçe değişim gösterebilen bir yapıdadır. Bir zamanlar çok fazla ilgi gören ve pahalı olan semt ve arsaların, zamanla yapılan yatırım ve hizmetlerin yer değiştirmesi ile eski ilgi ve pahayı görememesi doğal bir durum olarak görülür.

                İstanbul’u İstanbul yapan en büyük özelliklerden birisi olan Boğaz’ın Avrupa yakasında, ciddi yatırımların olduğu ve yeni yaşam merkezlerinin oluşmaya başladığı bir durum meydana gelmektedir. Birçok insanın yaşadığı Avrupa yakasında yapılacak olan yatırımlar ile bölgedeki arsa ve arazi fiyatlarında da değişim gözükmesi gayet doğal bir durum olarak görülebilir.

                Avrupa Yakasındaki Yatırımlar

                Avrupa yakasına gün geçtikçe büyük yatırımlar yapılmaktadır. Yeni havalimanı gibi bir yatırımın, bölge arazilerinin değerini katlaması gayet olabilecek olan bir durum olarak görülmesi gereken bir haldir. Boğaz’a yapılacak olan yeni köprünün bir ayağının otomatik olarak Avrupa yakasında olacak olması ve trafiği rahatlaması planlanan bu yol güzergahının geçtiği arsa ve arazilerin devlete satılması durumu, bu mülklerin fiyatını doğrudan doğruya etkilemektedir. Bu hizmetler ile oluşacak olan iş istihdamı ve bölge kalkınması ile yeni yaşam merkezleri oluşacak ve bu durum için gerekli olan inşaat ve emlak sektörü atılımları için de arsa ve arazi alımlarına başvurulacaktır. Bu neden le yapılacak olan arazi ve arsa alış ve satışlarında ciddi bir kazanç elde etmek mümkün hale gelecektir.

                Arazi Alımı İle Kar Etmek

                Birçok insan yatırım aracı olarak ilk sıraya gayrimenkulü koymaktadır. Halbuki arasa ve arazi alış satışları da ciddi bir yatırım aracı olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Bu nedenle yapılacak olan doğru analiz ve sonuçlar ile doğru arazi seçimleri yapılabilir. Yeni havalimanı sayesinde Çiftlikköy, Belgrat ve Çatalca gibi yerleşim merkezlerinde bulunan arazi fiyatlarının artış göstermesi oldukça doğal karşılanacak durumlardan birisi olmaktadır. Henüz yeterli yatırımın yapılmamış olması ve iş olanaklarının henüz bölgeye dahil edilmemiş olmasından kaynaklı arazi fiyatlarının en üst seviyelere ulaştığı görülmez ancak hızlı gelişmekte olan bir Avrupa yakası için hızlı davranmak oldukça akıllı bir hamle olarak görülebilir.

469 kez görüntülendi. / 4 yıl önce eklendi.

  • Scroll