Arnavutköyde Arsa Satışı

Arnavutköyde Arsa Satışı

                Arnavutköy, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçedir. Eyüp, Çatalca, Büyükçekmece, Esenyurt, Başakşehir gibi ilçeleri ile komşu olan Arnavutköy, İstanbul’un hızlı gelişen ve büyüyen ilçeleri arasında yer alır. Yeni açılacak olan havalimanı ile bölgede yaşanacak hareketlilik ve iş olanakları düşünüldüğünde de büyüme gösterecek olan yerler arasında sayılması hiç de garip bir durum olmamaktadır.

                Arnavutköy ve Gelişim Süreci

                Her ne kadar Avrupa yakasının iç kesimlerinde de kalsa, Arnavutköy’de iş olanakları ve gelişim süreci oldukça hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Yeni yapılacak olan ve yakın bir zamanda kullanıma sunulacak olan havalimanı ile beraber bölge hareketlenmesi, iş olanaklarının artması ve oluşabilecek göç potansiyeli ile birçok kişinin dikkatini çeken bir konumda bulunmaktadır.

                Bölgeye yapılan yatırımlar ile inşaat ve emlak atılımları, arsa ve arazi satışlarında da büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle son zamanlarda ciddi bir değer kazanan bu arsaların satışları, yatırımcılarına oldukça ciddi miktarlar kazandırabilmektedir. Dikkat çeken ve iyice araştırılmış olan bir arsanın talip sayısı oldukça fazla bir raddeye gelebilmektedir. Bu nedenle yapılacak olan yatırımlara oldukça dikkat edilmeli ve doğru bir analiz ile bu yatırım sağlanmalıdır.

                Gelişen İnşaat Sektörü ve Arsa Değerleri

                Arnavutköy sadece ilçe merkezi olarak değil Dursunköy, İmrahor ve Sazlıbosna gibi yerleşim yerleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle yeni yapılan havalimanına yakın olan bu yerleşim yerleri, arsa ve arazi anlamında birçok emlak ve inşaat işi ile uğraşan kişilerin iştahına kabartmaktadır. Gerekli olan istihdamın sağlanması ile bölgeye yapılacak olan yatırımların artması, bölgeyi şehrin yeni merkezlerinden birisi haline getirecektir. Bu nedenle arsa satışları ve kat karşılığı olabilecek arsa satışları ile birçok arsa sahibi ciddi bir kazanç sağlayabilmektedir.

                Sadece sahibi olan ve kullanım alanında olan arsalar değil, birçok boş arazi ve arsayı da erken bir yatırım düşüncesi ile alımını yapmak ciddi bir kazanç sağlayabilmektedir. İstanbul’un ve Avrupa yakasının yükselen yıldızlarından olan bu yerleşim merkezinde gerekli olan yatırımlar yapılıp tamamlanması ile bambaşka bir yapıya sahip olacağı su götürmeyen bir gerçektir.

509 kez görüntülendi. / 4 yıl önce eklendi.

  • Scroll