Günkut Saat - / | https://www.firmasepeti.com

Etiketler

0
0
 • Firma Toplam 0 Yorum - 5/0 Puan Almış, Toplamda 72 kez İncelenmiştir.
  Yetkili
  Günkut Saat
  Fax
  02324835522
  Adres
  Cumhuriye Bulvarı No:77 Çırpıcı İş Hanı Pasaport / İZMİR
  İl/İlçe
  /
  Semt/Mah.
  /
  Mail
  info@gunkutsaat.com
  Web Sitesi
  https://www.gunkutsaat.com

  HAKKIMIZDA

  İzmir'in köklü firmalarından 'GÜNKUT SAAT'in kurucusu Ahmed Hamdi Günkut'tur. (1903 -1982)

  · Ailesi Yunanistan'ın Mora yarımadasından göç etmiştir. Kendisi İzmir doğumludur. Çocukluğunda arkadaşları ile oynarken tüfekle yaralanmış, iyileşmesi çok uzun sürmüştür. Okulu bırakmak zorunda kalınca babası, güçsüz düşen oğluna meslek sahibi olması için ince bir sanat olan saatçiliği öğrenmesi amacıyla Hisarönünde Rum bir saat ustasının yanına çırak olarak vermiştir. (1918)

  · 1922 senesinde Türk ordusunun İzmir'e girmesiyle Rum olan ustası Yunanistan'a gitmiş, kendisi saatçi Fevzi Kaşlı'nın yanında çalışarak bilgi ve görgüsünü arttırmış işinde ustalaşmaya başlamıştır.

  · 1933-1934 senelerinde Kemeraltı-Balcılar içinde ilk dükkânını açarak ismen (saatçi Hamdi) tescil ettirmiştir.

  · Dükkânın ismi 'Yeni Hilal Saat Tamirhanesi' ilk kartviziti eski ve yeni Türkçe olarak soyadı kanunu çıkmadan önce basılmıştır. 21/06/1934 senesinde soyadı kanunu çıkınca ailesi GÜNKUT soyadını almıştır.

  · 1948 senesinde Kemeraltı- Anafartalar cad no:231-233 (tel: 7000) dükkânını genişletiyor. Oğulları Hüsameddin ve Sadettin ile birlikte Cortebert, Alpina, Hislon, Election, Nacar saatlerinin satış ve tamirini yapıyorlar. 1950 senesinde Ali Ruşen Görgün mağazaya katılıyor.

  · Her sene 20 ağustos-20 eylül tarihlerinde açılan İzmir fuarında İzmir ve Ege bölgesinden gelen ziyaretçilere açtıkları standlarda hizmet veriyorlar.

  · 1954 senesinde Hüsameddin Günkut, şu an merkezimiz olan Zeki Çobanoğlu Cad. no:7/B deki dükkânımızı açmıştır. Ali Ruşen Görgün ile birlikte çalışmaya başlamışlardır. Burası yeri itibariyle o senelerin gözde alışveriş merkezi konumundaydı. Ankara Palas Oteli, Vilayet Konağı, Saat Kulesi, Elhamra Sineması, Milli Kütüphane, Kemeraltı Çarşı Girişi, Vapur İskelesi bu bölgenin içinde yer alıyordu. O senelerde ekonomik şartlar saat ithalatının durmasına sebep olunca, saate ek olarak Hüsameddin Günkut kol düğmesi ve kravat iğnesi imalatı için atölye açarak çalışmaya başlıyor. A. Ruşen Görgün hem mağazada hem de atölyede destek oluyor.

  · 1950 senesinde Ahmed Hamdi Günkut ve oğulları ile birlikte çalışmaya başlayan damadı Ali Ruşen Görgün 1965 senesinde mağazayı devralıyor. Hüsameddin Günkut; Beril kol düğmesi, kravat iğnesi ve bijuteri, Sadettin Günkut ise serigrafi kollarını seçiyorlar.

  · 1994 senesinde Karşıyaka şubesi Bostanlı Açıkhava tiyatrosu karşısında açılmış, 1994-2004 senelerinde Ali Ruşen Görgün müşterilerimize saat satışı ve tamirinde kendisi hizmet vermiştir.

  4. kuşak olarak sizlerle unutulmaz dostluklar, arkadaşlıklar, komşuluklar.. güzel anları paylaşmaktan mutlu ve gururluyuz.

  Henüz Video Eklenmemiş...
  Henüz İlan Eklenmemiş...
  Henüz Haber Eklenmemiş...

  Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın.

  Scroll