Ankara Antikacılık - / | https://www.firmasepeti.com

Etiketler

0
0
 • Firma Toplam 0 Yorum - 5/0 Puan Almış, Toplamda 62 kez İncelenmiştir.
  Yetkili
  Ankara Antikacılık
  Fax
  03124423891
  Adres
  Birlik Mah. Doğukent Bulvarı Vadi İkizleri Sitesi 450.Cadde 3/A
  İl/İlçe
  /
  Semt/Mah.
  /
  Mail
  info@ankaraantikacilik.com
  Web Sitesi
  www.ankaraantikacilik.com

  HAKKIMIZDA

  1995 yılında Muhsin Önder ve Fulya Akyıldız tarafından kurulan Ankara Antikacılık, 2011 yılından beri Muhsin Önder, Fulya Akyıldız ve Mehmet Fatih Önder ortaklığında çalışmalarını sürdürmektedir. 2000’li yıllarda sanat ve antika alanında yaptığı yatırımlarla hızla büyüyen firma, başkentte sektörünün lokomotifi konumuna gelmiştir.

  Ankara Antikacılık, 1 Eylül 2013’ten beri, Birlik Mahallesi’nde yer alan, toplam 1.800 m²’lik yeni yerinde, deneyimli kadrosu, antika ve sanat galerileri,  müzayede ve özel satışlarıyla nitelikli antika ve sanat eserine ulaşmada farklı natif yollar sunmaktadır. Daimi koleksiyonunda yer alan antikaların sergilendiği galerisi 12 ay boyunca antika severlerin hizmetindedir. Farklı kültürlerden, her zevk ve tercihe uygun yüzlerce antikanın bir arada sergilendiği bu galeri sürekli yenilenen koleksiyonu ile ülkemizde alanında önemli birkaç merkezden biridir. Dünya antikasına bakışta geçerli evrensel kuralları benimsemiş ve bu yönde yaptığı değerlendirmelerle önemli bir koleksiyon oluşturan firma, bu alandaki pek çok uzmanın takdirini kazanmıştır.

  Firma bünyesinde, 2013 yılında hizmete açılan ANKASANAT Galerisi de periyodik olarak düzenlediği tematik sergilerle, sanat piyasasına yepyeni bir soluk kazandırmıştır. Türk resim ve heykel sanatının tarihsel ve sanatsal gelişim sürecini görsel olarak sanatseverlerin beğenisine sunmayı amaçlayan konsept sergilerde, konunun uzmanları tarafından titizlikle seçilen ve sanatsal değeri yüksek eserler yer almaktadır. Yaz aylarında da seçme sanatçıların yapıtlarından oluşan karma sergiler düzenlenmektedir.

  Ankara Antikacılık, 2008 yılından beri düzenlemekte olduğu, uluslararası nitelikte müzayedeleriyle Türk resim sanatının özellikle modern dönem eserlerinin satışında gösterdiği başarılı performansla bu dönem ile ilgili son yıllarda oluşan durağanlığın aşılmasına önemli katkı sağlamıştır. Türkiye’de müzayedelerde ağırlıklı olarak yer alan Osmanlı ve Osmanlı’ya özel yapım antikaların dışına çıkıp uluslararası nitelikte antika ve dekoratif sanat objelerine de müzayedelerinde yer vererek hem dünya çapında önemli bu tür eserlerin tanınmasına, hem de Türkiye’de bu anlamda yeni koleksiyonerlerin oluşmasına öncülük etmektedir. Firma, müzayedelerini 15 Kasım 2015 tarihinden itibaren hizmete giren 250 kişi kapasiteli, modern altyapılı ANKASANAT müzayede salonunda gerçekleştirmektedir.

  Ankara Antikacılık, günümüzün vazgeçilmez kavramlarından olan internet ortamında da, sürekli yenilenen altyapısıyla hizmet vermektedir. Mart 2018 tarihinden itibaren online müzayedelere de başlayacak olan firma ile ilgili gelişmeleri web sitesinden ve  sosyal medyadan takip edebilirsiniz

  Henüz Video Eklenmemiş...
  Henüz İlan Eklenmemiş...
  Henüz Haber Eklenmemiş...

  Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın.

  Scroll