Sağlık ve Sağlık Ürünleri Hakkında | https://www.firmasepeti.com

Sağlık ve Sağlık Ürünleri Hakkında

      Sağlık, bireyin sadece hastalık ve sakatlığının olmaması değil bedensel ve ruhsal olarak da iyi halde bulunmasını ifade etmektedir.

Sağlığın 3 temel ölçütü

 1. Bedensel iyilik: vücudu oluşturan organ ve dokularda işlev bozukluğu, eksiklik ve mikrop taşıma gibi durumlarda olunmaması haline denir.
 2. Ruhsal iyilik: yaşına uygun bir şekilde düşünebilen, düşündüklerini mantıklı ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilen, başkalarının söylediklerini anlayabilen, yerinde konuşmasını, yerinde ağlamasını, yerinde gülmesini kısacası nerede ne yapması gerektiğini bilen, zorluklarla kolayca mücadele edebilen, her koşula uygun hareket edebilen, hayatta her zaman başarıların olmayacağını kabullenen her durumda kendisiyle barışık olma haline denir.
 3. Sosyal iyilik: sorumluluklarını bilen, insanlarla iyi ilişkiler kuran, küçüklerine ve büyüklerine saygılı, hoşgörülü davranma haline denir.

Sağlık hizmeti nedir?

      Sağlık hizmetlerinde çalışan personel, toplumun ve fertlerin sağlıklı uzun ömürlü olmaları için verimli bir şekilde çalışırlar. Sağlık hizmetleri bu amaç uğruna yürütülür. Sağlık hizmetleri ise şunlardır;

 • Koruyucu sağlık hizmetleri
 • Tedavi edici sağlık hizmetleri
 • Rehabilite edici sağlık hizmetleri

Sağlık hizmetleri neleri içerir

 • Sağlıklı olan halin korunmasını
 • Mevcut sağlığın daha da iyileştirilmesini
 • Sağlığı olumsuz etkileyen durumların giderilmesini
 • Sağlıklı hale kavuşabilmek için tanı ve tedavilerin yapılmasını
 • Genel ve özenli sağlık bilgilendirmelerinin yapılmasını içerir.

Sağlık hizmetleri;

 • Alınan bir hizmet değil yararlanılan bir hizmettir.
 • Verilen bir hizmet değil sunulan bir hizmettir.
 • Tüketilen değil üretilen bir hizmettir.
 • Sağlık hizmetinden ancak bireyler yararlanabilir.

Sağlık için kullanılan bitkisel ürünler

      Bitkisel yollarla tedavi olmayı tercih edenler bitkisel sağlık ürünleri kullanarak hastalıklarına şifa bulmak isterler. Bu bitkisel sağlık ürünleri, yıllardır kullanılan ve hiçbir yan etkisi, tesiri bulunmayan ürünlerdir. Koca karı ilacı olarak da bilinir. Doğanın sunduğu mucizeler hastalıkların iyileştirilmesi için kullanılır. Bitkisel ürünler her ne kadar doğal olsalar da kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Öncelikle alınacak olan bitkisel ürünün araştırılıp güvenilir bir adresten alınması gerekir. İşlenirken özünü kaybetmemiş olan bitkilerin tercih edilmesi gerekir. Kimyasal maddelerden uzak bir şekilde işlenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Çoğu ürün zamanla popülerleşip piyasada fazlasıyla yer alabilir. Bu o ürünün yararlı ve devamlı kullanılacağı anlamına gelmez. Bu nedenle piyasada bulunan her bitkisel ürünü kullanmamak gerekir. Yine de her ihtimal göz önünde bulundurularak bir doktora sorularak kullanılmalıdır.

       Bazı tıbbi tedaviler sağlık merkezi gibi yerlerde yapıldığı halde sonuç vermeyebilirler. Bunun farklı sebepleri olabilir. Böyle durumlarda ise bitkisel tedavilere yönelmek doğru bir tercih olabilir. Ancak bunu da doktor gözetiminde yapmak çok daha doğru olacaktır. Çünkü bazı bitkisel ürünler çok kullanıldığı ya da yanlış kullanıldığı zamanlarda ciddi sorunlara yol açabilirler. Bu yüzden bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

       Çeşitli baharatlar, aromatik yağlar, bal ve pekmez çeşitleri, kremler, bitkisel çaylar, bitkisel sabunlar, macunlar, gıda takviyeleri ve şampuanlar bitkisel sağlık ürünlerindendir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu ürünlerin bilinen yerlerden alınması önemlidir. Aksi takdirde onlarca lira isteyip hiçbir işe yaramayan sözde bitkisel ürün sahibi olabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için internette ve televizyonlarda gezen haberlere itibar etmemeniz gerekir. Bu tür ürünleri görerek ve aldığınız kişiye güvenerek yapmanız çok daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

       Yine de tamamen bitkisel ürünleri kullanarak iyileşmek çok doğru bir davranış değildir. Ottur zararı yoktur anlayışı kimi zaten farklı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle kullanmak istediğiniz bitkisel sağlık ürününü iyice araştırarak ve doktorunuza danışarak kullanmanız doğru bir davranış olacaktır. 

700 kez görüntülendi. / 20-05-2018 eklendi.

 • Scroll