Halı Yıkama | https://www.firmasepeti.com

Halı Yıkama

  Kadınlar, gelişen teknoloji ile birlikte hem halı yıkayacak yer bulamamaları, hem halı yıkarken su israfının fazla olması hem de halı yıkayacak güçleri olmaması sebebiyle halılarını bu işi profesyonel şekilde yapan yerlere yıkatmayı tercih etmektedirler. Halı yıkama sektörüne ilk başlarda tereddütle yaklaşılsa da zamanla halı yıkamacıların bu işi ne kadar iyi yaptıklarını görmeleriyle halı yıkama sektörüne desteklerini arttırmışlardır. Bu sektör ilk ortaya çıktığı zaman sayıları oldukça azken zamanla fazlasıyla çoğalmaları kadınları oldukça mutlu etmiştir.

Kadınlar ve halı yıkama

  Kadınlar evin her işine tek başlarına koşmaktadırlar. Yemeği, bulaşığı, ütüsü, temizliği yani bütün yük kadının üstündedir. Bu işlere bir de halı yıkamak gibi zahmetli bir iş eklenince ev hanımlığının zorluğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Hem kadınların iş yükünü azaltmak hem de kendilerine bir ekmek kapısı açmak isteyen girişimciler bu işi profesyonel bir şekilde yapmaya başlamışlardır.

  Bu sektöre adım atan girişimciler, temizliğin kadınlar için ne kadar önemli olduğu bilip o şekilde adım atmışlardır. Çünkü kadınlar kendileri yapmıyorsa bile bu iş için özenli ve temiz olunmasını isterler. Yıkandığı yerden kurutulduğu yere, bekletildiği yerden dağıtım arabasına kadar her detay kadınlar için çok önemlidir. Her detayda temizlik ve titizlik ararlar. Kadınların bu konudaki endişelerini karşılayan halı yıkama yerleri, zamanla müşterilerinin arttığını gözle görülür bir şekilde fark eder.

Halı yıkama fabrikaları

  Müşterisi artan ve işlerini büyütmek isteyen girişimciler bir halı yıkama fabrikası açarak sektöre büyük bir katkı sağlarlar. Burada işler daha hızlı ve sistematik olarak işler. Halılar hızlıca yıkanır ve özel makinalarda kurutulur. Bu işlem halı yıkama dükkânlarında yapılan dışarıda kurutma işleminden fazlasıyla hijyeniktir. Yıkanan ve kuruyan halılar bir makine yardımıyla paketlenir ve ayrılarak sevkiyatı beklenir. Her şey makine eliyle olduğu hızlı ve düzenli işler. Yıkama makinaları halının cinsine göre yıkama şekli ve deterjan kullanır. Bu halıların deforme olmaması için yapılan bir işlemdir. Yıkama işlemi hızlı şekilde ilerlediği gibi dağıtım işlemi de hızla ilerler. Bu kadınlar için oldukça yeterli bir süredir.

  Bu işle uğraşan halı yıkamacı işini hızlı ve özenli yapmalıdır. Fabrikadan ziyade daha küçük bir işletmede bu işi yapıyorsa halının cinsine dikkat ederek deterjanı ona göre ayarlamalıdır. Halılar yıkanıp kuruduğunda bekletme yerine alınan halıların nereye ne zaman götürüleceği sorumluluğu tamamen halı yıkamacının elindedir. Bu işi yapmak için pratik ve hızlı düşünen, uygulayan birisi olmak gerekir. Aksi takdirde işler birbirine karışacaktır.

Halı yıkamacı programları

  Gelişen sektörü daha da ileriye taşımak isteyen bazı firmalar halı yıkamacı programı uygulamasını hayata geçirmişlerdir. Geliştirilen bu uygulama sayesinde halınızın yıkanması işlemini bildirebilir, halınızın hangi aşamada olduğunu görebilir ve teslimata çıktığını dahi görebilirsiniz. Yani işler tamamen online şekilde yürütülür.

  İşletme sahipleri müşterileriyle ilgili olan her bilgiye bu programdan ulaşabilir. Hangi halı ne zaman teslim edilecek, nereye teslim edilecek ve ne kadar ücret alınacak hepsi bu programda yer almaktadır. Artık bir sürü kâğıt deftere gerek kalmadan telefona inen bir uygulamayla bütün işleri kontrol etmek mümkün hale gelmiştir. Programın birkaç özelliği aşağıdaki gibidir;

·  Mobil kullanım

·  Etiket yazdırma

·  Fiş yazdırma

·  Dâhili callerıd

·  SMS gönderme

·  Veri güvenliği

  Bu işi yapan birçok firma bulunmaktadır. Hepsinin birbirinden farklı özellik ve hizmetleri vardır. İş yeri sahipleri bu programlardan en uygun olanına sahip olurlar ve işlerinin daha hızlı ve sistematik gitmesini sağlarlar. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak için bu sektörde atılmış şüphesiz en etkileyici adım budur

306 kez görüntülendi. / 23-05-2018 eklendi.

  • Scroll