Ev İç Aydınlatma Fikirleri | https://www.firmasepeti.com

Ev İç Aydınlatma Fikirleri

Ev iç aydınlatma fikirleri oturma odası aydınlatma, banyo aydınlatma,salon aydınlatma,yatak odası aydınlatma,hol aydınlatma, fikirleri her bölüm farklı olmalı. Aydınlatma seçerken kendinize sormanız gereken ilk soru  aydınlatması yapılacak bölümde bir pencere var mı? İkincisi  aydınlatılacak bölümün ne boyutta olduğudur? Üçüncü,  kullanılan alanın kullanım şekli nedir?

Bu soruları cevaplamadan bunları düşünmelisiniz. Diyelim ki, 70 metrekare toplam alana sahip ortalama iki yatak odalı daire üstünde düşünün. Koridor ile başlayalım. Bir evin koridorunda genelde doğal ışık çok nadirdir, ve muhtemelen çoğumuz kışın akşam karanlığında evimize döneriz. Aydınlatma ihmal edilemez. Koridor aydınlatma tasarımınıza aydınlatma kararı vermenize yardımcı olabilir. Koridor alanı (7-10 m ².) Küçük olmasına rağmen, yeterli ışık olmalıdır. Bunu yapmak için, en az iki bağımsız ışık kaynağı kullanın.

Mutfak Aydınlatma Fikirleri

Mutfaklarda genelde gün ışığı olur pencere mutfak alanında bulunmaktadır yapay ışık sadece akşam saatlerinde gerektirir. Burada ana durum – bölgeli dağıtım. Her alana hem bireysel alana aydınlatma, üç hareketli bir avize ile uygundur. Mutfak iç aydınlatması daha cazip hale getirecektir: Entegre aydınlatmalar ile özel romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Örnegin mutfak dolap aydınlatma sistemleri gibi

Salon Aydınlatma Fikirleri 

Salonlarda ve oturma odalarında alanın daha büyük olduğundan – oturma odalarında, aydınlatmanın daha iyi dağılması için klasik tavana montelenen avizelere gerek duyulmaktadır. Birden fazla lamba olmalıdır. Ayrıca romantik ortam aydınlatması için örneğin, zemin lambaları veya duvar aplikleri daha modern düşünürsek tavan alçıpan arasında çok canlı olmayan loş aydınlatmalar kullanılabilir.

Yatak odası Aydınlatma Fikirleri 

Yatak odasında aydınlatma – tamamen kendi hayal gücünüze bağlı olabilir. Avizeler, loş ortamlar için abajurlar gibi bir çok aydınlatma modeli düşünebilirsiniz. Banyo Aydınlatma Fikirleri; Bir taşla iki kuş vurmak istiyor musunuz? O zaman gömme aydınlatma. Bu çözüm yapmak banyo aydınlatma tasarımı için, en ideal olanıdır. Hafif ve rahat, ama aynı zamanda modern görünmektedir.

Aydınlatma ile görsel güzelliği arttırma ipuçları

Odaya görsel görünüm kazandırmak için aydınlatma ile geniş göstermek istiyorsanız duvar aydınlatmaları kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, değiştirilebilir ışık sistemi kullanılabilir. Bunlar, tavan ve duvarlar üzerinde yer alabilir. Genişletmek için daha fazla alan istiyorsanız dar bir odada, iki uzun duvarda iki lambadan gelen ışığı yansıtmalısınız.

Haber detaylarını bu alana giriniz.

370 kez görüntülendi. / 03-12-2018 eklendi.

  • Scroll