Bilgisayar Teknik Servis Firmaları ve Ücretleri | https://www.firmasepeti.com

Bilgisayar Teknik Servis Firmaları ve Ücretleri

                Bilgisayar kullanımı, son yıllarda oldukça artış göstermiş olurken, tüm sektörlerin ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. Hem arşivler artık daha kolay hazırlanıyor hem de bilgi girişleri daha hızlı olması dahilinde, vakit daha verimli kullanılabiliyor. Bu durumda, elbette ki genel olarak servis sağlayıcılarında ya da donanımlarında sorun yaşayan bilgisayar kullanıcıları, bilgisayar teknik servis ekipleri ile iletişime geçmek isterken, firma seçiminde de bazı hususlara dikkat etmesi gerekiyor.

Bilgisayar teknik servisi nedir?

                Teknik servisler, bilgisayarlarda dönem dönem meydana gelen, donanım ve yazılım sorunu hakkında hizmet vermektedir. Bu hizmetler, satın alınmış ürünün garanti şartlarını taşıması halinde, lisanslı olarak hizmet vermeleri dahilinde her hangi bir ücrette talep edilmemektedir. Bundan kaynaklı olarak da, yetkili bir teknik servisi tercih etmek her zaman önemlidir. Böylelikle alınacak olan hizmet kalitesi, diğer yetkili servislere göre daha iyi olurken, garanti şartlarından da yararlanmak mümkün olacaktır.

Bilgisayar tamiri nasıl yapılır?

                Tüketiciler, ilk olarak bilgisayar servis bünyesinde hizmet veren firmalar ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Sorun hakkında bilgilendirme yapılarak, aygıtların da teslimatının geçekleştirilmesi durumlarında, ilk olarak sorun analizi yapılacaktır. Sorun, yazılım ya da donanım olarak iki farkı alanda gerçekleşir. Eğer ki, yazılım sorunu mevcut ise, genel olarak, bilgisayarların belleklerinde sıfırlama işlemleri yapılmaktadır. Sorun dahilinde bilgisayar hiç açılmıyorsa eğer, içerisinde yer alan bilgilerin silinmesi riski bulunuyor. Fakat bilgisayar açılıyor ve veri aktarımı mevcut ise, müşterilerin talepleri üzerine yetkili servis bu konuda bilgisayar tamiri işlemlerine başlamadan önce, bilgilerin, verilerin başka bir belleğe alınması sürecini müşterilerine sunacaktır. Sonrasında ise bilgisayarda format işlemleri yapılarak, işletim sistemleri tekrar kurularak, tamir işlemleri gerçekleştirilecektir.

                Eğer ki sorun donanım kaynaklı ise, bu durumda, arızalanmış ya da hasar görmüş olan donanım, bilgisayar servis ücretleri dahilinde tamir edilecek ya da değiştirilecektir. Fakat arıza ya da hazar almış olan donanım parçası, garanti şartlarına uygun olan bir sorun ile karşılaşmış ise, alınacak hizmetler yine yetkili servisler dahilin de ücretsiz olarak sunulacaktır. Bilgisayarlarınız garanti yılını doldurmuş ise bu durumda yine yetkili servislerden hizmet almak, hizmet kalitesi ve güvenlik açısından önemlidir.

Güvenli teknik servisi nasıl seçilir?

                ‘’ Firma sepeti ‘’ bünyesinde yer alan pek çok farklı bilgisayar servisi hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar, bazı markaların yetkili servisleri olurken, güvenli olarak hizmet almak mümkün olacaktır. Elbette ki yine akıllarda soru kalmaması adına, seçimlerde dikkatli olmak istiyorsanız, ilk olarak servis merkezini ziyaret ederek, yetkili kişiler iletişime geçebilir, sorunlarınızı direkt olarak yönlendirerek, yerinde bakım sayesinde, sizler de orda iken bilgisayarlarınızın tamir ve donanım değişimlerini yaptırarak, hizmet alabilirsiniz.

Tamir ücreti bilgilendirilmesi yapılacak mı?

                Eğer ki, bilgisayar tamiri taleplerini oluşturdunuz ve bilgisayarı sorunların analizi yapılması adına yetkili servise teslim ettiyseniz, belirlemiş olduğunuz iletişim adreslerinize, tamir öncesi bir dönüş yapılacaktır. Sorun hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra ise işlem ücreti mevcutsa bu durumda da tüketiciye bilgilendirme yapılarak, onay alınacaktır. Elbette ki bu onay tüketiciler tarafına, ilk teslim anında da verilecek, direkt olarak tamir ya da değişim işlemlerinin yapılmasını talep etmeleri mümkün olabilir. Fakat yüksek ücretlerin çıkması riski düşünülürse eğer, yetkili servisin fiyat sunması beklenmesi en doğrusu olacaktır. Bunlar genel prosedür olurken, yetkili olmayan firmalar için kesin net bir bilgi vermek mümkün olmayacaktır. Her ne kadar bünyesinde bulundurduğu firmalar hizmetlerini sunsa da, firmasepeti, sadece hizmet veren firma ile müşteri arasında ki bağlantıyı kurmak için çalışma yaptığından, her hangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

 

711 kez görüntülendi. / 12-11-2017 eklendi.

  • Scroll