Alüminyum Çatı Kaplama ve Üretici Firmalar | https://www.firmasepeti.com

Alüminyum Çatı Kaplama ve Üretici Firmalar

                Alüminyum malzemelerin, kullanım alanları, yapılarına ve teknik özelliklerine göre oldukça geniş bir yere sahiptir. Pek çok sektörde yaygın olarak tercih edilen alüminyum malzemeler, elbette ki çatı kaplama akla geldiğinde de önemli bir yere sahip oluyor. Bahsettiğimiz alüminyum çatı kaplama her ne kadar diğer çatı kaplama yöntemlerine göre yeni bir yöntem olsa da, alüminyum levha kalınlıkları ve hafifliklerinden dolayı, metal çatı kaplamalara göre hem daha kolay hem de daha çok tercih edilenler arasında. Levha kalınlıkları ise genel olarak; 0,60mm ve 0,80 mm olmaktadır.

Çatı kaplamanın avantajları

                Hafifliği en önemli avantajları arasında yer alıyor. Elbette ki ekonomik olması da hatrı sayılır avantajları arasında sayılırken, güneş ışınlarını da yansıtması ile birlikte, sıcaklık artışlarını önlemektedir. Böylelikle ev ya da iş yerlerinin iç mekânlarına ulaşan sıcaklık değerlerinin de düşmesi, en önemli özellikleri arasında sayılabilir.  Fakat bunun yanı sıra, ışığı direkt olarak yansıtmasından kaynaklı olarak, yakın çevrede eğer ki, çatı ile bir teması olan yer mevcut ise, bu durumda ışıkların diğer bölgeleri rahatsız etmesi gibi durum söz konusu olabilmektedir. Parlaklıkları ve bu rahatsız edici etkileri ise, uygun olan kaplamalar malzemeleri ile birlikte ortadan kaldırılmaktadır.

Alüminyum çatı kaplama çeşitleri

                Genel olarak, hem kişisel hem de endüstriyel kullanımlar için tercih edilen alüminyum çatı kaplama malzemeleri, alüminyum levha ve plakalar, alüminyum tel gibi çeşitlere sahip olmaktadır. Bunların yanı sıra, ek olarak, kaplama malzemeleri de kullanılan malzemeler arasında yer alırken, kaplama çeşitleri olarak, aşağıda ki bilgilere yer vermek mümkün olacaktır.

  • Şekillendirilmiş çatı kaplamaları
    • Bu çatı kaplama için, genişlikleri 58,0 cm ve boyu da 30,0 ile 40,0 aralığında olan kaplama çeşidi söz konusu oluyor. Epime paralel bir şekilde tasarlanan ve 50 cm aralıklar verilerek, eğim doğrultusu ele alınarak, ahşap kirişlere oturtulmaktadır.
  • Sandviç panel
    • Yine günümüzün en çok tercih edilenlerinden birisidir. Sandviç panel olarak adlandırılması ile birlikte, farklı profillerde üretildiği bilinir. Üst düzeylerinde alüminyum trapezoidal olurken, alt kısmalarında ise nervürlü levhalar tercih edilmektedir. Ya da saç levhalar kullanım sağlanan malzemeler arasında olacaktır.

Tercih edilen çatı kaplama çeşidine göre, alüminyum çatı kaplama fiyatları da değişiklik gösterebilecektir. Kullanılan levha kalınlığı, levha kalitesi, bağlantı çeşitleri ve kullanılan levha miktarı fiyatları etkileyen faktörler arasında.

En uygun fiyatlar burada

                Günümüzde, alüminyum çatı kaplama firmaları genel olarak kendi fiyat politikalarını izlemektedir. Elbette ki bu fiyatlardan en uygunlarına ulaşabilmek için, pek çok farklı firma ile iletişime geçmek, fiyat listelerini almak ve buna uygun bir seçim yapmak gerekiyor. Bu durumda yıllardır hizmetlerini tüketicileri ile buluşturan ‘’ firmasepeti ‘’ en uygun fiyatlar dahilinde sunumlar yaparak, firmaların ürünleri, iletişim adresleri ve telefon numaraları hakkında da bilgileri tabanında bulundurduğu bilgiler kapsamında, tüketicilere sunmaktadır.

Kompozit ve Poliüretansız çatı örtüleri

                Genel olarak, büyük iş merkezlerinde, alüminyum kompozit çatı kaplama çeşitleri tercih edilirken, bunların yanı sıra poliüretanız çatı örtüleri de tüketicilerin tercih ettikleri modeller arasında yer alıyor. Bu web sayfası üzerinden, her türlü alüminyum çatı kaplama hizmetlerini müşterileri ile buluşturan firmalar ile iletişime geçmek mümkün olurken, her birini tek çatı altında bularak, artık firma firma dolaşmaya gerek kalmadan, fiyatları hakkında bilgi sahibi olunabilecektir.

                Eğer ki, alüminyum çatı kaplama şirketleri hakkında iletişim bilgilerine ulaşmak ve firmalar ile konu hakkında görüşmek istiyorsanız, iletişim adreslerini kullanarak, konular hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

1332 kez görüntülendi. / 11-07-2017 eklendi.

  • Scroll