Yurt Dışından Alışveriş Yapmak Güvenilir Mi? | https://www.firmasepeti.com

Yurt Dışından Alışveriş Yapmak Güvenilir Mi?

                Bilindiği üzere, son yıllarda internet üzerinden yapılan alışverişler, oldukça yaygın bir hale geldi. Böylelikle de tüketicilerin merak ettiği ve tedirgin olduğu pek çok farklı konu var. Kimileri bu konuda hiç tedirgin olmazken, kimileri ise maalesef düşünceleri ve yanlış seçimlerinden kaynaklı olarak, yaşadığı mağduriyet dolayısı ile tedirginlik yaşamaktadır.

                Elbette ki, tercih edilecek olan alış-veriş sitesine göre, güvenilir olup olmadığı kesinlikle değişecektir. Yine alışveriş sitesinin yanı sıra, satış sitesinde bulunan firma seçimlerine göre de güvenilirlik konusunda farklılık görmek mümkün olacaktır. Böylelikle, yurt dışından alışveriş yapmak güvenilir mi sorusunun cevabı, sizlerin seçimlerine göre her daim değişiklik gösterir. Peki, güvenilir bir alışveriş yapmak için nelere dikkat etmek gerekiyor?

Alışveriş yaparken dikkat

                Aslında, yurtdışı kaynaklı alışveriş yapmak, zannedildiği kadar, zor, sıkıntılı ya da tehlikeli bir durum değildir. Bunu bilerek davranmak, doğru seçim yapmak, süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Eğer ki, yaptığınız alışverişleri, bilinçli ve doğru yaparsanız, elinizde bulunan belge ve faturalar dahilinde, her daim hak talebinde bulunmanız mümkün olacaktır. Bundan dolayı da rahatsız olmanıza gerek yok. Fakat, seçim yaparken elbette ki dikkat etmeniz gerekiyor.

Güvenli ödeme sistemleri

                Alışveriş sitelerinde kullanılan ödeme sistemleri, bu konuda oldukça önemli bir yere sahiptir. Eğer ki, güveli ödeme sistemleri mevcut değil ise, kesin olarak bir ürün satın almanız tavsiye edilmez. Böylelikle, satın aldığınız üründen kaynaklı olarak, kart bilgilerinizin kullanılması mümkün olmayacaktır. Kart bilgileri, genel olarak sistemden direkt olarak atılır ve kaydı tutulmaz. Bu da güvenli ödeme sistemleri dahilinde mümkün olur. Zaten günümüzde tercih edilen, aliexrepss, alibaba, amazon ve ebay gibi web satış mağazalarında, güvenli ödeme sistemleri kullanıldığından dolayı, kredi kartlarınız açısından herhangi bir sıkıntı meydana gelmemektedir. Eğer ki, işimi sağlama almak istiyorum diyenlerdenseniz, alış-veriş yapabilmek için, sanal kartlar çıkartabilir. Belirlediğiniz limitler dahilin de kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı yorumları ve mağaza puanlaması

                Bildiğiniz gibi gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı kaynaklı sitelerde, yüzlerce farklı firma satış yapmaktadır. Bunun için, bir ürün satın almadan, ilk olarak; mağazanın değerlendirmesine göz atın ve bununla birlikte, daha önce bu mağazadan alış- veriş yapmış olan kişilerin yorumlarına göz atın. Böylelikle, kimler hangi konuda şikâyette bulunmuş göz önünde bulundurarak, işlemlerinizi yapabilirsiniz.

                Bazı zamanlar, yurtdışından gönderilen ürünler, gümrükte takılı kalarak, tüketicilere geç ulaşmaktadır. Fakat, elektronik hariçleri ele almayacak olursak, genel olarak diğer ürünlerde aliexpress üzerinden satın alınan ürünler, müşterilerin eline ulaşmaktadır. Zaten Türkiye’ ye geldiğinde, PTT kargo tarafına alınıyor ve sonrasında direkt olarak sizlerin adreslerine teslim ediliyor.

                Bir örnek vermek gerekirse, bir kullanıcı; 15.000 adet satılmış bir ürünü satın alarak, ödeme işlemlerini tamamlamıştır. Elbette ki 15.000 adet aynı ürün satışı yapan bir firma oldukça güvenilirdir. Böylelikle ürün elinize ulaşmasa bile, arkasında duracak ve geri iade işlemlerini başlatabilecektir. Bundan kaynaklı olarak, daha önce kaç adet ürün sipariş edilmiş, kullanıcılar nelerden bahsetmiş gibi yorumlara göz atarak, daha güvenilir firmalardan seçimler yapabilirsiniz. Elbette ki bazı ürünlerde 200 + sipariş olsa da yine müşteriler oldukça memnun ve olumlu değerlendirme yapmış olabilir. Yine seçimleriniz bu yönde olduğunda da doğru olabilecektir.

Alışveriş yapabileceğiniz siteler nelerdir?

                Eğer ki, yurt dışından alışveriş yapmak güvenilir mi diyor ve yukarı da ki bilgiler yeterli olduysa, aşağıda yer alan sitelerden herhangi birini tercih ederek, alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Fakat, bilgilerinizin eksiksiz, doğru olduğuna özen göstermeniz gerekiyor. Satıcılar ile iletişime geçmek çeviri kaynaklı biraz zorluk yaşatıyor denilebilir.

  • Aliexpress
  • Amazon
  • Sammydress
  • eBay

614 kez görüntülendi. / 24-09-2017 eklendi.

  • Scroll