Dershaneler ve Etüt Merkezleri | https://www.firmasepeti.com

Dershaneler ve Etüt Merkezleri

                Günümüzde, dershane ya da etüt merkezleri olarak görev yapan, eğitim merkezleri, elbette ki öğrencilerin ya da öğrenci adaylarının, hâkim olması gereken noktalarda, gerekli eğitimi sunan merkezler olarak tanımlanmaktadır. Genel olarak, eğitimin yanı sıra; bilişsel ve davranışsal özellikleri ile birlikte, duygusal özellikleri de artırmaya çalıştığı ortadadır. Bu ders merkezlerinde, rehber öğretmenlerin bulundurulması zorunlu tutulurken, sınava hazırlık aşamasında, öğrencilerin yaşadıkları sorunlar da rehber öğretmenleri dahilinde, çözüme kavuşturulmak için çalışılmaktadır. Yine bununla birlikte, sınav sonrası tercih konusunda da rehberlik bölümü öğrencilere destek vererek, doğru karar vermeleri adına yardımcı olmaktadır.

                Son zamanlarda, dershane haberleri ele alındığında, amaca uygun hizmet etmediği saptanmış olan pek çok dershane kapatıldı elbette ki. Çocuklara verilen eğitimlerin yanı sıra, farkı bir duygu yansıtımı da olduğu ön plana çıkarken, dershane seçimlerinde de öğretim kadrosu ve hizmetlerin kalitesi açısından dikkatli olmakta kesin fayda var.

Dershane ne hizmeti veriyor?

                Etüt merkezleri, hizmetlerinde; genel olarak 2 temel kategoriyi ele almaktadır. SBS ya da YGS- LYS sınavları için, Millî Eğitim Bakanlığınca, müfredatta yer alan konuların ve eğitimlerin, belirli dönemler dahilinde öğrencilere aktarılmasını temel amaç edinmektedir.  Bu konular, verilen testler ile pekiştirilirken, yine dönem dönem etüt merkezlerinde yapılan deneme sınavları ile, hem öğrencinin konuları ne kadar anlayıp, bildiğini ortaya koyuyor hem de eksikliklerini ortaya çıkararak, hangi alanda kendini geliştirmesi gerektiğinin kararını veriyor. Böylelikle de eksik kalınmış konular, öğrenci tarafından, gerektiği durumlarda öğretmen yardımı ile tekrar gözden geçirilerek, sınav esnasında o konudan çıkan sorular için iyi bir adım atılmış oluyor.

Dershane fiyatları hakkında

                Bildiğiniz üzere, günümüzde dershanelerin pek çoğu, özel okullar olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Böylelikle de dershane fiyatları kısmen de olsa artış göstermiş olurken, amaca ve bütçeye uygun olarak seçim yapmak için de her biri ile görüşmek, burs ve avantajlarından bilgi sahibi olmak önemlidir. Peki, bölgenizde bulunan dershanelerin her birini nereden ve nasıl bulacaksınız?

Firmasepeti günümüzün tercih edilen platformu

                Gerek eğitim gerekse danışmanlık alanında hizmet veren tüm firmaları bir arada toplayan ‘’ firmasepeti ‘’ yine diğer alanlarda da tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak, firma bilgilerini içeriğinde bulundurmaktadır. Böylelikle, dershane, özel eğitim merkezi ya da etüt merkezi ihtiyacı olan kişiler de tek bir çatı altında pek çok ismi bularak, karar verme süreçlerini hızlandırabilirler. Böylelikle dershaneler fiyatları da iletişime geçilerek öğrenilebilir.

                Bunun yanı sıra, ‘’ firmasepeti ‘’ üzerinden, kaydını yapmış olan eğitim merkezleri hakkında, diğer kullanıcılar da yorumlar sunarken, avantajları ve dezavantajları hakkında da bilgi sahibi olmak, kararların değiştirilmesine olanak sağlıyor. Tabi ki, ilk olarak, ön bilgiler buradan alınırken, sonrasında da eğitim merkezleri ile direkt olarak görüşmeler yapmak faydalı olacaktır.

Dershane ve etüt merkezleri nelerdir?

                Ülkemizde hizmet veren ve firmasepetine kaydı bulunan bazı merkezler, aşağıda ki gibidir. Resmî web sayfası üzerinden; ‘’ eğitim ve danışmanlık ‘’ kategorisi kullanılarak, ‘’ dershaneler ‘’ bölümü içerisinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Kısaca bilgiler vermek gerekirse, hizmet veren dershaneler aşağıda ki gibidir.

 • Evren Açık öğretim ve KPSS Kursu
 • Kültür dershanesi
 • Bil Dershanesi
 • HayatFen Dershanesi
 • Final Dershanesi
 • Trakya Açılım
 • Edirne Temel Eğitim
 • Sentez
 • Teksen
 • Uğur dershanesi
 • Önder dershanesi
 • Sınav
 • Birey
 • Arzu Tekeli Görükle Etüt Merkezi

Güncel olarak, bu sayfa üzerinde yer alan dershaneler bunlar arasında olurken, hakkında detaylı bilgilere, resmî web sayfası üzerinden ulaşılabilir. Diğer Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri için de uygun başlıklara ve içeriklere göz atabilirsiniz. 

187 kez görüntülendi. / 25-04-2018 eklendi.

 • Scroll