Araştırma Firmaları ve Ar-GE Merkezleri | https://www.firmasepeti.com

Araştırma Firmaları ve Ar-GE Merkezleri

Yaşam kalitesinin artırılması, toplum huzurunun sağlanması ya da bunlardan farklı olarak, çevre, sağlık gibi konuları ele alan pek çok araştırma mevcuttur. Elbette ki, her türlü konu, araştırmaya değer olarak varsayılırken, araştırmaların ise gerçekliğinin kanıtlanması ve amaca uygun olarak araştırmalar sonrasında, tasarımlar ve reklamların yapılması gerekmektedir.

                Toplum kuralları da bazı araştırmalar sonrasında oluşturulurken, yaşanmış olanların açıklanmasına yönelik olarak bu araştırmalar gerçekleştirilir. Ya da bunlara ek olarak, bir ürünü geliştirmek için, Ar- Ge merkezleri tercih edilmektedir. Ar- GE merkezleri, araştırma ve geliştirme merkezleri olarak bilinirken, toplumu ilgilendirmekte olan tüm konuların bu merkezlerce ele alınması ve sonuçların paylaşımı söz konusu olmaktadır.

Tasarım ve baskı

                Herhangi bir kurum logosu, kişisel baskı ya da bir şirket afişi hazırlanması gerekiyorsa, elbette ki kurumsal olarak buna uyumlu olması gerekmektedir. Bu konuda da araştırma şirketleri, kurumların ve firmaların, hangi sektörde hizmet verdiğine yönelik bilgileri ele alarak, bazı araştırmalar sonrası, daha çok müşteri çekmek adına çalışmalar yaparken, ilgi çekici ve firmaya uygun bir logo tasarımı için veriler toplayabilir. Tüm bu gibi, araştırma işlemleri, araştırma merkezleri sayesinde gerçekleştirilebilir. Elbette ki diğer taraftan da reklam firmaları ile anlaşmalar yapılarak, uygun kalite ve özellikte ürünler ile baskı işlemleri gerçekleştirilebilir.

                Bahsettiğimiz, araştırma firmaları için, yukarıda yer alan hizmetlerden bahsetmiş olsak ta, elbette ki bunların dışında kalan daha pek çok farklı konuda ele alınmaktadır. Bundan kaynaklı olarak, firmalar ile iletişime geçmek ve hangi sektörde, hangi amaca yönelik olarak hizmet alınabileceği yönünde de fikirlere sahip olunabilir.

Firma listelerine nereden ulaşabilirim?

                Bildiğiniz gibi, internet platformlarında bu konularda pek çok farklı içerik bulabilmek mümkündür. Her ne kadar günümüzde, araştırma firması olarak hizmet verdiğini savunan pek çok işletme bulunsa da elbette ki profesyonel olarak hizmet verip vermedikleri önemli bir yere sahiptir. Bundan kaynaklı olarak, ilk duyduğunuz firma ile çalışmak yerine, her birini bir çatı altında bulmak ve her birini analiz etmek, değerlendirmelere koymak önemli bir yere sahiptir. Sizlere bu kapsamda hizmet veren ‘’ firma sepeti ‘’ her sektörde hizmet veren firmaları bir çatı altında topladığı gibi ‘’ eğitim ve danışmanlık ‘’ kategorisi altında da ‘’ araştırma ‘’ alanında hizmet veren ‘’ araştırma şirketleri listesi konusu dahilinde, şu şekilde sunabilmektedir.

 • Artı bir araştırma
  • İstanbul- Beylikdüzü adresinden hizmet vermektedir. İstanbul çevresinde bulunan kişi ya da kişiler bu firmadan destek alabilirler.
 • BERGA
  • İstanbul Ümraniye’ de ofisi bulunan BERGA, Marmara bölgesinde hizmet veren diğer bir araştırma şirketidir
 • Bayes araştırma
  • İstanbul’ da Silivri semtinde hizmet veren başka bir araştırma şirketi ise, bayes araştırma oluyor.
 • METHOD RESEARCH COMPANY
  • İstanbul Sancaktepe’ de hizmet vermektedir.
 • AA ASYA PATENT
  • İstanbul Bayrampaşa’ da hizmet vermektedir
 • Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Tic.Ltd. Şti
  • İstanbul Kartal’ da hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

Güncel olarak, ‘’ firmasepeti ‘’ sayesinde, kullanıcılarına sunulan, ar- ge merkezleri yukarıda ki gibidir. Fakat, gün geçtikçe, firma listesinde artış göstermekte olan bu site, pek çok daha farkı sektörde hizmet veren firmaları da bir arada toplamaktadır.

Kolay ulaşım ve iletişim

                İstanbul’un ya da diğer büyükşehirlerin yoğun trafiğinde, şirket arayışına girenler, bu site dahilinde artık çok daha kolay ulaşım sağlamaktadır. Sayfa üzerinden bu firmaların bilgilerine ve tercih edenlerin kullanıcı yorumlarına da göz atılarak, bilgi sahibi olunabilir.

 

481 kez görüntülendi. / 07-09-2017 eklendi.

 • Scroll